skauti

Tento typ akce je určen pouze pro členy oddílu skautů

Odkaz na aktuální skautskou schůzku

POUZE PRO SKAUTY

 Pro zamezení technickým potížím, pokud je to možné, připojte se přes počítač (ne přes mobil).

Link na schůzku 16.6.:

 

https://meet.google.com/ghe-fspm-kwn?pli=1&authuser=0

 

Datum akce: 
31.03.2020
Určení: 
Kontakt: 

Začátek skautského roku

Milé děti i rodiče, stávající i noví,

je na čase znovu odstartovat skautský rok! Pro vaši pohodu a informovanost přináším níže přehled prvních schůzek a akcí v letošním roce pro všechny:

Skauti a skautky (kluci a holky od 11 let):

- Nováčky a zájemce o členství zveme na veřejnou schůzku i s rodiči v úterý 17.9. v 16:30

- Stávající členové (i ti, kteří přechází od vlčat) mají první schůzku už příští týden, v úterý 10.9. v 16:15 jako normálně.

Vlčata (kluci od 7 do 10 let):

- První schůzka pro nové i stávající členy proběhne ve středu 11.9. v 16:15

Světlušky

- Světlušky mají svou první schůzku taky v úterý 10.9. v 16:15. U světlušek máme bohužel plno a nenabíráme nové členy, v případě dotazů kontaktuje Hopsinku (vedoucí).

 

Na všechny se těšíme!

Datum akce: 
11.09.2019 - 17.09.2019
Kontakt: 

Závěrečný skautský puťák

Jak se školní rok chýlí ke konci, tak se uzavírá i naše série detektivních záhad. Všechny ukazují na obávaného zločince, doktora Moriartyho, ale podaří se nám ho chytit včas? Stopy vedou do Vyškova na Moravě a pak do divočiny, kde strávíme minimálně tři dny. Čeká nás závěrečný puťák!

Místo: 
Vyškov na Moravě
Datum akce: 
07.06.2019 - 09.06.2019
Sraz: 
15:15 na Svinově (prosklená hala)
Návrat: 
16:15 na Svinov
S sebou: 
Spacák a karimatku, vhodné oblečení podle počasí, skautský šátek na krk, pevnou obuv, jídlo (na cestu - páteční a sobotní teplá večeře je zajištěna) a dostatek pití na celý víkend, čistou vodu (minimálně litr, raději více), ešus a příbor, čelovku, KPZ - to vše sbalené v dobrém batohu.
Cena: 
200,-
Kontakt: 

Svojsíkův závod: Operace Silver A

Každé dva roky se družiny skautů a skautek z celé republiky utkávají v přátelském klání, které nese svoje jméno po zakladateli českého skautingu - Svojsíkově závodu. Letošní základní (okresní) kolo má námět Operace Silver A a je organizováno střediskem Modrý Šíp. I naši skauti a skautky se zůčastní a zamíří pro vítězství! Držme jim v sobotu palce!

Místo: 
klubovna střediska Modrý Šíp (zastávka Svornosti)
Datum akce: 
04.05.2019
Určení: 
Sraz: 
7:15 u zastávky Svornosti
Návrat: 
v 18:00 u klubovny Modrého Šípu (kousek od zastávky)
S sebou: 
Celodenní jízdenku/ODISku, střediskové tričko + šátek, blok a něco na psaní, vázačku, KPZ a jídlo a pití na celý den.
Cena: 
100 Kč
Kontakt: 

Skautská výprava do Beskyd

V pátek přespíme na chatě na Čeladné, uvaříme večeři a zahrajeme hry. V sobotu pak vyrazíme na zimní tůru po okolních Beskydech.

Místo: 
Čeladná
Datum akce: 
01.02.2019 - 02.02.2019
Sraz: 
v pátek 15:30 na nádraží Ostrava-Svinov
Návrat: 
v sobotu 18:00
S sebou: 
Především kvalitní zimní boty s návleky a dobré zimní oblečení včetně náhradních ponožek; menší batoh, jídlo a pití v termosce na sobotní výlet; spacák s karimatkou, hygienické potřeby, čelovku, papír a tužku. Na schůzce před výpravou se děti navíc rozhodnou, co si uvaří na večeři, a ve skupince si rozdělí jednotlivé suroviny na přípravu jídla.
Cena: 
50 Kč
Kontakt: 

Záhada v Charvátech

Opět se vydáváme spolu s panem Holmesem a dr. Watsonem najít pachatele zločinů tentokrát do malé vesnice jižně od Olomouce, kde se prý dějí hrozivé věci. Rozlousknout tento případ nebude snadné ani pro legendárního Sherlocka, a proto na skauty a skautky čeká skutečně detektivní práce, která, doufejme, skončí dopadením zosnovatele těchto ďábelských vražd. Popadněme svou lupu a své kostkované čepice - Myslíte, že dopadnete tohoto kriminálníka dříve než samotný Sherlock?

Místo: 
Charváty (poblíž Dubu nad Moravou)
Datum akce: 
01.03.2019 - 03.03.2019
Sraz: 
16:00 Ostrava-Svinov
Návrat: 
15:40 tamtéž
S sebou: 
jídlo a pití na pátek, buchtu, hygienické potřeby, teplé oblečení naven i dovnitř, přezůvky, pevnou obuv, sešit a psací potřeby, KPZ, vázačku, šátek, spacák a karimatku, čelovku
Cena: 
470,- Kč
Kontakt: 

Údolím Moravice

Během poslední výpravy v roce 2018 se vydáme ze skoro tisíc let starého města, Hradce nad Moravicí, podél řeky Moravice jedním z nejkrásnějších slezských údolí, které je lemováno velkým počtem historických (staré akvadukty, Weisshuhnův kanál, hrad Vikštejn) i přírodních (PR Valach, studánky v údolí Moravice) památek a zajímavostí. Naši celodenní pouť zakončíme ve Vítkově, městě na úpatí Nízkého Jeseníku.

Místo: 
údolí Moravice; Hradec nad Moravicí, Vítkov
Datum akce: 
01.12.2018
Sraz: 
7:40 Ostrava-Svinov (prosklená část nádraží)
Návrat: 
19:14 tamtéž
S sebou: 
teplé oblečení uzpůsobené pačasí, pevnou obuv, jídlo a pití na celý den, čelovku, sešit, psací potřeby, dobrou náladu, případně kapesné; to vše (kromě prvních dvou věcí, samozřejmě) sbalené v pohodlném batohu
Cena: 
100,- Kč
Kontakt: 

Detektivní výprava do Třemešné ve Slezsku

Je čas na celostřediskovou trojdenku! V Třemešné se poslední dobou za záhadných okolností ztrácí lidem věci. Pojďme společně přijít na kloub této záhadě, dopadnout zloděje a užít si přitom spoustu zábavy.

Místo: 
Třemešná Ve Slezsku
Datum akce: 
09.11.2018 - 11.11.2018
Sraz: 
pátek 9.11. v 15:40 na nádraží Ostrava-Svinov
Návrat: 
v neděli 11.11. v 15:57 tamtéž
S sebou: 
Teplé oblečení a boty na ven, jídlo (buchtu) na pátek večer, spacák a karimatku, přezůvky, blok a věci na psaní, šátek, hygienické potřeby, pláštěnku, přezůvky, skauti/skautky čelovku, dobrou náladu a to vše sbalené v batohu.
Cena: 
400,- při platbě předem (viz e-mail), 450,- na místě.
Kontakt: 
Obrázek uživatele zizala

Evoluční výprava!

Očekávejte nečekané! 

Místo: 
Zlaté hory
Datum akce: 
06.10.2017 - 08.10.2017
Sraz: 
15:40 ÚAN
Návrat: 
17:50 ÚAN
S sebou: 
Jídlo a pití na pátek, buchtu, teplé oblečení do lesa, pevnou obuv, hygienické potřeby, sešit a tužku, spacák, pláštěnku, přezůvky, pevnou vůli a dobrou náladu. To vše sbalené v batohu.
Cena: 
350,-
Kontakt: 
Obrázek uživatele chrestys

Vzpomínková akce na našeho br. Sršně

Vzhledem k smutné události - odchodu našeho br. Sršně, ke kterému došlo pár týdnů zpět, jsme se rozhodli uspořádat celostřediskové vzpomínkové setkání na místě našeho tábořiště Straník. V rámci akce jsou zváni i všichni rodiče dětí, kteří by měli zájem se tohoto setkání účastnit. Hlavním programem setkání bude mše, která proběhne v 11:00 v kapli na našem tábořišti. 

Místo: 
Tábořiště Straník
Datum akce: 
27.05.2017
Sraz: 
8:20 na Ostrava - Svinov
Návrat: 
19:14 na Ostrava - Svinov
S sebou: 
jídlo a pití na celý den, oblečení do terénu, pevnou obuv, skautské tričko nebo skautský kroj + šátek, pláštěnku, průkazka s fotografií a datem narození (cesta autobusem).
Cena: 
100 Kč
Kontakt: 

Stránky

Subscribe to RSS - skauti